, ,

Güvenlik

Akademi Grup Güvenlik Çözümleri

Güvenlik

Güvenlik

Güvenlik Nedir

Kişi, kurum yada kuruluşların içeriden veya dışarıdan gelebilecek tehtit, taciz, sabotaj, yangın gibi olaylara karşı alınacak önlemler toplamına güvenlik denir.
Güvenlik deyince sizlerin, Okulda, Hastanede, AVM’de, Sitede vb. mekanlarda sizlerin, kendinizi güvende hissetmenizi algılıyoruz. Bu güveni hissetmenizdeki en önemli unsur, verilen hizmetin, alanında profesyonel, eğitimli, donanımlı kişiler tarafından bulunduğunuz her alanda veriliyor olmasıdır.
Akademi Grup sizleri, konuklarınızı, çalışanlarınızı, müşterilerinizi  size özel çözümlerle güven altına alır. Yaşam alanlarınızın güvenliğini bize emanet edin, rahat edin.
Güvenlik

Güvenlik

Güvenlik Çeşitleri

Fiziksel güvenlik saldırganların bir tesise, kaynağa veya fiziksel bilgiye ulaşmalarını engellemek veya caydırmak amaçlı alınan önlemlerdir.

Özel güvenlik, yasalar ile belirlenmiş ve tanımlanmıştır. Özel güvenlik uygulamalarını kendi bünyesinde oluşturmak isteyen kurumların öncelikle bu yasal işlemleri yerine getirmek zorundadır. Bu zorunlu uygulamaları yerine getirmeyenler hakkında ağır para ve hapis cezaları verilmektedir.

Her ülkede kanun koyucu, kanunların uygulanması, suçun önlenmesi ve neticede kamu düzeninin sağlanması vazifesini kendi belirlediği ve atadığı kişilere vermiştir.

Güvenlik

Güvenlik

Fakat günümüzde devletin kendi atadığı kişilerle toplumun bütün kesimlerini kapsayacak şekilde güvenlik ihtiyacının karşılanmasının mümkün olmadığı ortaya çıkmıştır.

Devletin güvenlik hizmetini toplumun her kesimine sunmasının imkansızlığı, eğitimde ve sağlıkta olduğu gibi güvenlik hizmetinin de kapılarını özel sektöre açılmasına sebep olmuştur.

Neticede özel güvenlik görevlilerinin de bazı istisnai durumlarda Polis ve Jandarma gibi genel kolluk görevlilerinin kullandığı bazı kamusal yetkileri kullanma imkanı tanınmıştır.

Güvenlik

Güvenlik

AKADEMİ GÜVENLİK SİSTEMLERİ: Huzurunuzun ve güvenliğinizin sürekliliğini sağlamak amacıyla, güvenlik alanındaki tüm uluslararası gelişmeleri ülkemiz koşullarına uyarlayarak sizlere hizmet vermektedir

KAPALI DEVRE KAMERA SİSTEMLERİ: İşletmenizin değişik bölgelerini monitör üzerinden izleme ve kontrol altında tutmayı sağlar Kapalı devre izleme sistemi ile can ve mal güvenliğinin sağlanması yanında personelin işe olan yaklaşımını da kontrol edebilir ve verimliliğin arttırılmasına dönük çalışmalar yapabilirsiniz Bu sisteme sahip olmak sigorta ve idari maliyetlerinizi düşürecek ve doğru yönetim kararları vermeyi kolaylaştıracaktır.

Güvenlik

Güvenlik

YANGIN ALGILAMA SİSTEMLERİ: Son teknolojik ürünler sayesinde, yangın başladığı anda müdahale edilecek lokasyonu belirleyerek uyarır, hızlı ve etkin müdahale ile can ve mal güvenliğinizi sağlamaktadır

ALARM SİSTEMLERİ: Günümüzde can ve mal güvenliğini korumak için en etkin sistemdir İstatistiksel olarak bakıldığında alarm sistemi olmayan iş yerleri, olanlara kıyasla beş kez fazla hırsızlık olayı ile karşılaşmaktadır İş yerinizi iç ve dış hırsızlık tehlikesinden korumanızı ve ihtiyaca göre diğer sistemlerle birleştirilmesini sağlamaktadır .

Güvenlik

Güvenlik

Kamu Kuruluşları Güvenliği

Fabrika ve Sanayi Kuruluşları Güvenliği

Site ve Özel Konut Güvenliği

Hastane ve Sağlık Kuruluşları Güvenliği

Alışveriş ve Eğlence Merkezleri

Perakende Zincir Mağazalar Güvenliği

Plaza ve Akıllı Bina Güvenliği

Özel ve Yakın Koruma Hizmetleri

Hizmetlerimiz   Ofis Temizliği   Akademi Grup  Kurumsal Temizlik