Perpa B Blokta Akademi Devri

Bu yılın başında Perpa B Blokta Akademi Devri başladı.  Temizlik ihalesini alan Akademi Grup Temizlik, yapmış olduğu hizmetlerle dikkat çekmeye başladı. Biz de Perpa’ya ve Perpa’lılara hizmet veren bu firmayı, sizlere daha yakından tanıtmayı amaçladık ve şirket yetkililerinden Perpa Proje Müdürü Mehmet Gülyaz ile aşağıdaki söyleşiyi gerçekleştirdik.

Perpa B Blokta Akademi Devri

Perpa B Blokta Akademi Devri

Perpa Aktüel: Sayın Mehmet Gülyaz, Akademi Grup Temizlik hakkında bizi bilgilendirir misiniz?

Mehmet Gülyaz: Akademi Grup Temizlik 1997 yılından bu yana sektörde faaliyet gösteren ve geçen yıllar içerisinde hizmet yelpazesini genişletmiş ve hizmet standardını her geçen gün bir üst noktaya taşımayı hedeflemiş ve bu hedefini de tutturmuş istikrarlı ve dürüst hizmet vermeyi ilke edinmiş ve bununla da her zaman müşterisini memnun kılmış bir firmadır.

Perpa Aktüel: Peki bu bağlamda firmanız “Perpa projesi”ile Perpalılara nasıl bir hizmet vermeyi hedeflemektedir? Kısacası siz Perpalıları da memnun edebilecek misiniz?

Mehmet Gülyaz: Biz firma olarak zaten Perpa’lıyız. Şirket merkezimiz kuruluşundan bu yana Perpa”dadır. Şirket sahiplerini de zaten Perpalılar tanımaktadır.Bunu şunun için söylüyorum ki biz yıllardır bu konuda hizmet alan konumunda idik şimdi hizmet veren konumuna geçtik.Perpa’nın temizliği ile ilgili eksiklikleri bir Perpalı olarak yıllar içinde gözlemledik.Şimdi hizmet verme sırası bizde ve biz bu gözlemlerimizden yola çıkarak öncelikle” Perpa’nın diğer AVM lerden nesi eksik” dedik ve Perpa’ya iç mekan temizliği yapmaya özen gösterdik ve düzenli yıkama ve gün içinde moplama yaparak zeminleri belli bir parlaklığa ve temizliğe kavuşturduk.Bunun gibi gerek lavabolarda gerekse diğer hizmet noktalarında belli bir standardı yakalamayı önemsedik ve geçen 3-4 ay içerisinde ciddi bir aşama kaydettik.Tabii bu konuda gerek Perpa’nın zemin sorunu gerekse içerisindeki iş kolları bizim yaptığımız temizliği olduğundan az gösteren unsurlar fakat biz bu konuda elimizden geleni yapmaya azami gayret sarfediyoruz.Çünkü biz her projemizde; geçici karlarımızdan kalıcı müşteriler oluşturmak adına hep vazgeçtik ve bununla kaybetmedik kazandık.Kaldı ki Perpa bizim için herhangi bir proje değil.Biz Perpalıyız ve bir Perpalı olarak bu projede mahcubiyet yaşamayı asla istemeyiz.Sorunuza dönersek biz Perpalıları memnun etmek için elimizden geleni yapmaya kararlıyız..

Perpa Aktüel: Firmanızın vizyonundan bahseder misiniz?

Mehmet Gülyaz: AKADEMİ GRUP, 1997 yılında kurulmuş bir firma olup İstanbul merkezli fakat Türkiye’nin büyük şehirleri başta olmak üzere bütün illerde şube ağları oluşturmayı hedeflemiş ve kısa zamanda önemli mesafeler kat ederek, bunun altyapısını hazırlamayı başarmış bir firmadır.

Büyük yatırımlara imza atmak için kurduğumuz AKADEMİ GRUP, günü kurtarma ve geçici girişimler yerine, kalıcı ve uzun vadeli bir hizmet anlayışı ile sektörün en iyileri arasında yer almak için yola çıkmıştır. Rekabetin alabildiğine yoğun yaşandığı ve dev şirketlerin bile gücünü birleştirmek adına evlilik yaptığı günümüz koşullarında profesyonelliğimizden ve ilkelerimizden taviz vermeden istikrarlı bir şekilde yolumuza devam etmekteyiz.

Şirket olarak deneme yanılma yöntemi yerine bilgi birikimi ve tecrübeye dayalı çalışma metoduna dayanan, bilinçli ve ehil kadrolar eliyle hizmet vermekteyiz. Gelişmeleri yakından takip ederek teknolojinin tüm olanaklarını kullanmaya özen göstererek işimizi yapmakta ve yenilikleri bilinçli ve cesur bir şekilde kullanmaktayız.

Hızlı değişimlerin yaşandığı ve sürekli yenilenmenin zorunluluk taşıdığı günümüz şartlarında yerinde saymak yok olmak demektir. Bu anlamda her geçen gün kendimize bir şeyler katarak eski deneyimlerimizi yenilik ve teknolojinin bizlere sunduğu imkanlarla harmanlayarak yolumuza devam etmekteyiz. Çünkü biliyoruz ki gelişmek ancak değişimle olur. Olumlu değişim ve gelişim ile sürekli daha iyiye ulaşmak hedefimiz ve vizyonumuzdur.

Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, profesyonel ve disiplinli çalışmayı benimsemiş, kalitesinden ve şirket olarak ilkelerinden taviz vermeden ama yenilik ve olumlu değişimleri işine uygulamakta esnek ve cesur davranarak ve “bugün dünden fazla yarından eksiğiz” diyerek yolumuza devam etmekteyiz.

Perpa Aktüel: Temizlikte hedefleriniz nelerdir?

Mehmet Gülyaz: Yukarıda hedef ve vizyonumuzu ve sektördeki yerimizi izaha çalıştık. Pazar diyagramımızı genişleterek makro pazarın en yetkin ve lider kuruluşu olmak Grubumuzun hedefidir.Tabii bu hedefi önümüze koyarken ayakları yere basan rasyonel bir hedef olması için bunun paradigmalarını doğru oluşturmayı önemsedik ve yıllar içinde kilitlendiğimiz hedefe, doğru ve akılcı yolla her gün bir adım daha yaklaştık ve bu anlamda oldukça iyi bir noktada olduğumuzu söyleyebilirim.

Akademi Grup, kamu ve özel sektörde eğitimli personel, kaliteli malzeme ve son teknoloji makinalarla verdiği standardı yüksek hizmetle pazarda olması gerekli yeri alacaktır.

Perpa B Blokta Akademi Devri ile neler değişecek

Perpa Aktüel: Perpa Esnafına neler söylemek ister siniz?

Mehmet Gülyaz: Öncelikle bahsetmek istediğim bir konu var. Araç katları.. Bilindiği üzere 4-7 ve 10. katlar yeni epoksi oldu. Bu gerçekten de güzel bir çalışmadır. Yapılan bu hizmetle hem aşağıdaki katlara su akıtma olayı kesildi hem de çukurlar düzeltildiği için araçların zarar görmesi önlenmiş oldu. Epoksilerin yapılmasından sonra burası apayrı bir görünüm kazandı.

Bizim esnaflardan istirhamımız buralara zarar verilmemesi ki biz de bu alanlarda yaptığımız temizliği olduğu gibi gösterebilelim. Eskiden bu alanlarda temizlik yapılıp yapılmadığı anlaşılmıyordu şimdi ise bizim işimiz biraz daha zorlaştı. Epoksinin temizliği diğer alanlar gibi değil. Her gün yıkanması gerekiyor. İş yükümüz biraz daha ağırlaştı, daha fazla emek sarf ediyoruz. Bu konuda sadece yapılan temizliğin korunması adına esnaftan anlayış bekliyoruz.

Diğer bir konu ise, bilindiği üzere Perpa’da yürüyüş koridor alanları 23 yıldan beri aynı mermerler ve dolayısıyla deforme olmuş ve parlaklığını kaybetmiş vaziyette.

Biz görevi devraldığımızda bunun üzerine neler yapabiliriz diye çok düşündük. Sonunda kaliteli kimyasal ve ekipmanlar kullanarak ve periyodik temizlik yaparak tam olmasa da bir parlaklık elde ettik. Umuyoruz ki B Blok zaman içinde daha da güzel bir görünüm kazanacak bizlerde bu güzelliğe temizlik hizmetimizle katkı sunacağız.

Son olarak gerek esnaflardan gerekse çalışanlarından ricamız Perpa’nın hak ettiği konuma taşınması için herkesin üzerine düşeni yapması; bunun için temizlikten söz ettiğimize göre biz Perpa’yı temizleyelim ama lütfen sizler de örneğin yerlere izmarit atmayarak katkı sunarsanız Perpa kazanmış olur.

Mehmet Gülyaz Kimdir?

1968 yılında Sivas’ta dünyaya geldi. Öğrenimini Sivas Dört Eylül İlköğretim Okulu, Sivas Ticaret Lisesi’nde tamamlayarak hayata atıldı.

Daha önce Yurtiçi Kargo’da Teknik İşler Müdür Yardımcılığı, Art Tour Turizm şirketinde yöneticilik yaptı. Daha sonra Ticarete atıldı. Şimdi ise Akademi Grup’ta Proje Müdürü olarak görev yapmaktadır.

Perpa Aktüel; Bize zaman ayırıp bu söyleşiyi yaptığınız için teşekkür ederiz.

Mehmet Gülyaz :Firmamızı Perpalılarla bu söyleşide buluşturduğunuz için asıl biz teşekkür ederiz..

Perpa B Blokta Akademi Devri Başlıyor

Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat:8 No: 1020 Okmeydanı Şişli / İstanbul

İnşaat Sonrası Temizlik   Ofis Temizliği  Kurumsal Temizlik    İletişim    Ana Sayfa  Perpa Kurumsal Temizlik