Ofis Temizliği

Ofis Temizliği Nedir?

Ofis Temizliği, m2 sine bakılmaksızın, ofisinizin, günlük, haftalık, aylık temizliğidir.

Ofis Temizliği

Ofis Temizliği

Ofis Temizliği

Ofis Nedir?

Ofis Temizliği

Ofis Temizliği

Ofis Temizliği

Ofis olarak tanımlanan işyerleri, 25-2000 m2 arasında değişmektedir, Haliyle temizlik formatları da çok değişkenlik göstermektedir. Ofisler kullanım amaçlarına, yapılan işlere göre, bulunduğu bölgeye farklılık gösterebilir.

Sadece Ofis

Ofis Temizliği

Ofis Temizliği

Bazı işyerlerinin fabrikası, deposu vb. unsurları farklı yerdedir. Ofis olarak kullanılan merkezde sadece yönetimsel personel bulunur. Genişlikleri ne kadar farklı olursa olsun, kullanılan malzemeler, masa, telefon, bilgisayar, yazıcı vb. gibi eşyalardır.  Büyüklüğüne göre, WC, mutfak gibi bölümler eklenebilir. Küçük ofislerde genellikle, mutfak, WC gibi bölümler yoktur. Ofisteki çalışan sayısı arttıkça, bu bölümler eklenebilir. Küçük ofislerde çalışan sayısı 1-10 arasıdır. Kirlenme ve hijyen gereksinimi daha düşüktür.

Çalışan sayısı arttıkça kirlenme, hijyen gereksinimleri artar. Çaylar ofiste yapılmaya başlanır, WC ihtiyacı doğar, belki yemek ihtiyaçları için bir mutfak ekleme gereksinimi oluşur.

Ofis temizliği

Ofis temizliği

Sadece ofis olarak kullanılan alanların ofis temizliği, çalışan sayısı, bulunduğu ortam vb. şartlara göre değişebilir.

Çalışanların sayısı arttıkça hijyen ihtiyacı artar. Bulunduğu ortam, sanayi tesisi, organize sanayi bölgesi, ya da sadece ofislerin bulunduğu bir merkezi yer ise temizlik ihtiyaçları çok farklı olur.

Ofisinizin bulunduğu alan, Organize sanayi bölgeleri, veya sadece merkezi ofislerin bulunduğu şehir merkezi ise ofis temizliğine ödeyeceğiniz ücret çok farklıdır.

Bizler, Akademi Kurumsal Temizlik olarak sizlere en uygun fiyatları sunmaya hazırız, Lütfen ofis bilgilerinizi detaylı açıklayarak iletişime geçiniz. Emin olun, en iyi hizmeti, en ucuza biz sağlayacağız.

Ofis Temizliği Nedir?

Ofis Temizliği Nedir

Ofis Temizliği

Ofis Temizliği Nedir

M2 sine bakılmaksızın, ofisinizin, günlük, haftalık, aylık temizliğidir..

Ofis Temizliği Nasıl yapılır?
Günlük, haftalık, aylık periyotlara göre farklı uygulamalar yapılır.

Günlük Ofis Temizliği,
Toz, vb. Anti Hijyen, allerjik unsurlar her gün temizlenir..

Haftalık Ofis Temizliği

Günlük temizliğe ek olarak, haftalık periyotta temizlenmesi gereken yerler, temizlenir.

Aylık Ofis Temizliği

Günlük, Haftalık ofis temizliğine ek olarak,  böcek, haşerat vb. temizlenir.

Kurumsal Ofis Temizliği

Şirketimizden kurumsal temizlik hizmeti alıyorsanız, her yer, günlük, haftalık, aylık periyotlar ile düzenli olarak temizlenir..

Ofis temizliği, temizlik hizmetlerimizin önemli bir parçasıdır. Gününüzün çok büyük bir bölümününn geçtiği büronuzun çalışırken güzel güzel görünmesinin yanısıra temiz ve hijyenik olması da çok önemlidir. Temizliği düzenli ve sürekli olarak yapılan bürolarda temiz ve hijyenik bir ortam olacağından büro çalışanlarının motivasyonu artacağı gibi, sağlık açısından da sorun yaşamazlar. Düzenli temizlenen bürolarda kir ve mikrop barınma oranı azalır.

Ofis temizliği

Ofis temizliği

Ofis temizlik işleri

Akademi Grup Temizlik şirketi olarak, temiz ve sağlıklı bir büroda çalışabilmeniz için, her türlü modern donanım ve eğitimli personel ile çalışıyoruz.

Büro temizliği nasıl yapılır ?

Büro Temizliği istediğiniz periyotlarda ya da günlük olarak yapılır. Büro temizliği yapılırken tüm çalışma masaları silinmeli, masa üstündeki aksesuarların tozu alınmalıdır. Büro zeminleri silinmeli, çöp poşetleri değiştirilmelidir.

Büro camları istediğiniz periyotlarda silinmeli ve iç camlar en az haftada bir silinmelidir. Haftada bir mutlaka büroda detaylı genel temizlik yapılmalıdır.

Çöp kovaları yıkanmalı, oturma grupları silinmelidir. Petekler ve jalûzilerin tozu alınmalı, dolap üstleri, kapılar iyice silinmelidir. En önemlisi ofis ortamındaki mutfak ve tuvaletler günlük temizlenmeli ve hijyenik ürünlerle gerekli hijyenin sağlanması gerekmektedir.

Akademi Grup Temizlik Firması Günlük, haftalık büro temizliği
Büro temizliği, tercihen mesai saatleri dışında pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, 18:00/20:00 saatleri arası sunulmaktadır.

Büro temizliğinin 2 saatlik bir zaman dilimi içerisinde bitirilmesi planlanmıştır. Ancak 2 saatlik zaman dolsa bile mesai iş bitimine kadar devam eder. Cumartesi 12:00 ile 15: 00 (genel temizlik bitimine ) kadar genel temizlik hizmeti sunulacaktır.

Ofis temizliği

Ofis temizliği

Günlük Ofis Temizliği Hizmetleri :

Büroda bulunan çöp sepetleri, küllükler vb. yerlerdeki çöpler toplanır. Büro küllükleri temizlenir, çöp sepetlerinde bulunan hijyenik çöp poşetleri çıkarılıp yenisi ile değiştirilir. Bürodaki çöp toplama işleminin bitiminden sonra demirbaş eşyanın tozlarının alınması hizmeti bağlar, toz alma işlemi prensip olarak en üstten başlayarak aşağıya doğru iner.

Bu şekilde dolap, masa, etejer, sehpa, sandalye koltuk vb. demirbaşın tozları uygun temizleyici madde ile seyreltilmiş temizleme suyu ile ıslatılıp, iyice sıkılmış nemli bezlerle yapılır. Ayrıca büro içindeki bilgisayar, fotokopi, faks vb. elektronik cihazların tozları kuruya yakın bezlerle alınır. Büro demirbaşlarının temizliği bittikten sonra sıra ofis içi zemin temizliğine gelir.

-Halı kaplı zeminlerin elektrik süpürgesiyle ile vakumlanması, elektrik süpürgesi taski( lever bora 12 ) olup ses debisi 66 db, ses alımında çalışanları rahatsız etmez. Vakum özelliği çok fazladır.

-Sert zeminlerin temizlik hizmeti ise zemin özeliğine göre uygun bakım maddesi ile çift kovalı pres sistemi mavi kovada temiz su, kırmızı kovada temiz su (uygun kimyasal madde) kullanarak paspas yapılması (çift kova sistemi ), ve moplanması.

-Ayrıca işyerinin özelliğine göre mevcut cam kapılar, merdiven trabzanları, camlar, cam önleri, süpürgelikler asansör ve mevcut diğer demirbaşların tozları alınır.

-Büro camlarının onbeş günde bir silinmesi,

-Merdiven ve korkulukların silinmesi

-iç camların hafta da bir silinmesi
Büro Temizliği: Sıhhi kesimlerin günlük temizlik hizmetleri

-WC, banyo gibi enfeksiyon riski yüksek saniter alanlar dezenfektan özellikli maddeler ile temizlenir. Bu bölgede kullanılan fırça, bez vb. malzemeler kesinlikle başka alanlarda kullanılmaz.

-Ayrı bez kullanarak tüm pisuvar ve klozetlerin iç ve dış yüzeyleri dezenfekte deterjan kullanarak temizlenmesi,

-Kireçlenme ve paslı suların oluşturduğu tüm lekelerin yok edilmesi

-Lavabolar, armatürler ve aynaların temizlenip parlatılması

-Kapılar ve fayansların temizlenmesi ve fayansların fırça ile tüm duvar yüzeylerinin yıkanıp silinmesi

-Sıhhi çöp sepetlerinin boşaltılması

-Klozet kapaklarının yüzeylerin silinmesi

Büro temizlik elemanı olarak çalışmak isterseniz lütfen iletişim bölümünü ziyaret ediniz

Akademi Temizlik şirketi olarak, kurumsal hizmet sektörünün bir çok alanında faaliyet göstermekteyiz. büro, işyeri, ofis, bina, apartman, iş merkezi, alışveriş merkezi, belediye, vakıf, dernekler, hastane ve diğer sağlık kuruluşlarına, temizlik hizmetlerini titizlikle sunuyoruz. Akademi Grup Temizlik şirketi ISOO 9001 sertifikalıdır.

Perpa Ticaret Merkezi B Blok Kat:8 No:1020 Okmeydanı Şişli / İstanbul

Temizlik Hizmetleri   Hizmetlerimiz   Ana Sayfa   Perpa Temizlik    İnşaat sonrası temizlik    ıslak hacim ekipmanları